Hale przemysłowe

Hale stalowe, magazynowe, produkcyjne

Podstawową produkcji naszej firmy są konstrukcje wszelkiego rodzaju hal stalowych.

Produkujemy hale w oparciu o konstrukcje ramowe oraz kratowe w wersji dachu jednospadowego i dwuspadowego.

W ofercie kompleksowa obsługa inwestycji – projektowanie i budowa hal, rozruch i oddanie do użytku gotowego obiektu w ramach Generalnego Wykonawstwa.

W swojej ofercie posiadamy gotowe rozwiązania oparte na dotychczas zrealizowanych obiektach. W ten sposób powstała oferta gotowych hal.

W oparciu o informacje zawarte na naszej stronie, korzystając z pomocniczej ankiety można wykonać wstępną koncepcję swojej hali. Po otrzymaniu od Państwa zapytania skontaktuje się z Państwem nasz konsultant. Następnie wykonamy szczegółowy kosztorys wraz z wstępnym harmonogramem realizacji. W przypadku akceptacji naszej oferty rozpoczynamy prace projektowe.

Projekty wykonujemy w jednej z trzech współpracujących z nami pracowni projektowych. Każda pracownia posiada wykwalifikowany, samodzielny zespół projektantów oraz doświadczenie w projektowaniu obiektów kubaturowych.

W celu wykonania projektu potrzebujemy następujące dokumenty:

  • wypis i wyrys z gruntów działki
  • ustalenie czy działka jest objęta miejscowym planem zagospodarowania
  • w przypadku braku miejscowego planu należy wystąpić o warunki zabudowy
  • mapa do celów projektowych

Powyższe dokumenty pozwolą wykonać wielobranżowy projekt budowlany niezbędny do uzyskania pozwolenia na budowę.

Terminy:
Oferta wraz z wstępnym kosztorysem 7-14 dni
Uzyskanie pozwolenia na budowę 14–60 dni (w zależności od urzędu)
Projekt ( po otrzymaniu powyższych dokumentów) 30-40 dni
Budowa hali 1-10 tyś metrów powierzchni 4-5 miesięcy
Procedura oddania obiektu do użytku 1 miesiąc
Cały proces inwestycyjny standardowej hali 8-12 miesięcy

Harmonogram nie uwzględnia czasu oczekiwania na warunki zabudowy, które w niektórych urzędach otrzymuje się po 6 miesiącach.

Planowanie Budowy własnej hali należy rozpocząć od koncepcji architektonicznej, która pozwoli nam na dopasowanie rodzaju konstrukcji. W przypadku hali wolnostojącej przeważnie projektuje się hale z dachem dwuspadowym. Jeżeli mamy ograniczone miejsce na działce, lub dostawiamy halę do istniejącego budynku możemy wykorzystać konstrukcje dachu jednospadowego. Tego typu konstrukcje można również zastosować zakładając rozbudowę hali w przyszłości . Konstrukcja hali jednospadowej pozwala nam dostawić kolejną halę wzdłuż ściany bocznej przez co powstanie hala dwunawowa z dachem dwuspadowym. Zarówno w przypadku hali jednospadowej , jak i dwuspadowej możemy zastosować konstrukcję ramową lub kratową opartą na słupach mocowanych do stóp fundamentowych.

W projekcie hali należy uwzględnić funkcje, jakie ma spełniać.

Tu należy przewidzieć odpowiednią ilość bram, drzwi, okien oraz niezbędne wyposażenie. W przypadku hal produkcyjnych możemy zainstalować odpowiednią suwnicę. W celu określenia parametrów suwnicy musimy przewidzieć : ilość suwnic, udźwig , wysokość podnoszenia oraz grupę natężenia pracy.

Kolejnym elementem projektu jest kwestia izolacji hali.

Mamy do wyboru hale nieizolowane wykonane z pojedynczej blachy lub obite deską, oraz hale izolowane wykonane w technologii płyt warstwowych lub murowane.

Na koniec pozostaje zaprojektowanie odpowiednich instalacji takich , jak grzewcza, elektryczna, wentylacyjna itp.

Aby ułatwić zaprojektowanie konkretnej hali przedstawiamy na naszej stronie szczegółowe opisy każdego rodzaju hali oraz technologii ich budowy. W celu złożenia precyzyjnego zapytania o cenę przygotowaliśmy ankietę ułatwiającą podanie wszelkich niezbędnych szczegółów Państwa hali.

Kontakt

+48 501 612 217
e-mail: sz@gillmet.com.pl
e-mail: bg@gillmet.com.pl

Skontaktuj się z nami

W przypadku pytań prosimy o kontakt
Kontakt

Cynkownia Ogniowa

Gillmet Sp. z o.o.
ul. Jabłowska 25
83-200 Starogard Gdański

Wytwórnia Konstrukcji Stalowych

Gillmet Sp. z o.o.
Młyńska 11, Rokocin 
83-200 Starogard Gdański