Dach jednospadowy

KONSTRUKCJA HALI

HALE Z DACHEM JEDNOSPADOWYM, KONSTRUKCJA KRATOWA I RAMOWA

Tego typu hale przeważnie projektuje się w przypadku potrzeby odprowadzania wody na jedną stronę hali oraz ze względu na niewielką rozpiętość dachu.

Stosuje się je również w przypadku gdy dostawiamy halę do istniejącego budynku lub przewidujemy rozbudowę w przyszłości o kolejną nawę.

Uzyskamy wtedy halę dwu nawową z rzędem słupów w środku. Wiązary kratowe jednospadowe stosuje się często w budowie różnego rodzaju obiektów murowanych. Jest to prosty sposób na wykonanie solidnego dachu w technologii konstrukcji pokrytej płytą warstwową. Konstrukcje kary opiera się na wieńcach żelbetowych wykonanych na ścianach.

Hale jednospadowe stosuje się przy nie dużych rozpiętościach dachu sięgających 20 m. Rozwiązanie to bardzo dobrze sprawdza się w przypadku budowy: garaży, niedużych magazynów, mniejszych hal produkcyjnych. Wadą konstrukcji kartowej jest zmniejszona przestrzeń pod dachem ze względu na wyższy przekrój wiązara wykonanego ze skratowanych profili.

Konstrukcja ramowa wykonana jest z pojedynczych profili opartych na słupach. Pozwala to uzyskać większą wysokość użytkową hali. Ze względu na niższy przekrój belki konstrukcje tego typu są o ok. 15% cięższe od konstrukcji kratowych.

Kontakt

+48 501 612 217
e-mail: sz@gillmet.com.pl
e-mail: bg@gillmet.com.pl

Skontaktuj się z nami

W przypadku pytań prosimy o kontakt
Kontakt

Cynkownia Ogniowa

Gillmet Sp. z o.o.
ul. Jabłowska 25
83-200 Starogard Gdański

Wytwórnia Konstrukcji Stalowych

Gillmet Sp. z o.o.
Młyńska 11, Rokocin 
83-200 Starogard Gdański